logo fundacji Chaber

Statut Fundacji CHABER

Celami fundacji są:

1. Działania w zakresie pomocy społecznej, w tym pomocy rodzinom i osobom w trudnej sytuacji życiowej oraz wyrównywanie szans tych rodzin i osób.
  2. Działania na rzecz osób niepełnosprawnych.
  3. Promocja zatrudnienia i aktywizacji zawodowej osób pozostających bez pracy i zagrożonych zwolnieniem z pracy.
  4. Reintegracja zawodowa i społeczna.
  5. Działania w zakresie porządku i bezpieczeństwa publicznego oraz przeciwdziałania patologiom społecznym.
  6. Rozpowszechnianie kultury fizycznej i sportu.
  7. Działania w zakresie nauki, edukacji, oświaty i wychowania.
  8. Działania w zakresie krajoznawstwa oraz wypoczynku dzieci i młodzieży.
  9. Działania w zakresie kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i tradycji.
  10. Działania w zakresie ochrony i promocji zdrowia.
  11. Rozpowszechnianie i ochrona praw kobiet oraz działalność na rzecz równych praw kobiet i mężczyzn.
  12. Działalność wspomagająca rozwój gospodarczy, w tym rozwój przedsiębiorczości.
  13. Działania wspomagające rozwój wspólnot i społeczności lokalnych.
  14. Działania na rzecz integracji europejskiej oraz rozwijania kontaktów i współpracy między społeczeństwami.
  15. Działania na rzecz ekologii i ochrony zwierząt oraz ochrony dziedzictwa przyrodniczego.
  16. Działalność charytatywna.
  17. Podtrzymanie tradycji narodowej, pielęgnowanie polskości oraz rozwój świadomości narodowej, obywatelskiej i kulturowej.
  18. Działalność na rzecz mniejszości narodowych.
  19. Ratowanie i ochrona ludności.
  20. Promocja i organizacja wolontariatu.
  21. Działalność wspomagająca technicznie, szkoleniowo, informacyjnie lub finansowo organizacje porządkowe.
  22. Popularyzacja wiedzy o prawie.

Fundacja realizuje swoje cele poprzez:

1. Pozyskiwanie środków finansowych na prowadzenie swojej działalności wymienionych w celach fundacji.
  2. Organizacje czasu wolnego dzieci i młodzieży, zwłaszcza wykluczonej społecznie, poprzez organizację zajęć sportowych, edukacyjnych i kulturalnych.
  3. Wspieranie obywateli, zwłaszcza młodzieży w celu aktywnego włączania w życie społeczno-kulturalne miasta, regionu i kraju.
  4. Propagowanie kultury, uprawiania sportów oraz zasad ochrony przyrody poprzez organizację imprez turystycznych, rekreacyjnych oraz kulturalnych.
  5. Popularyzowanie wiedzy i umiejętności w zakresie przedmiotów działalności statutowej poprzez organizację spotkań, seminariów, konferencji, odczytów, zjazdów, szkoleń.
  6. Prowadzenie i finansowanie domów pomocy społecznej, ośrodków wsparcia, hosteli, mieszkań chronionych, ośrodka interwencji kryzysowej.
  7. Prowadzenie terapii środowiskowej, poradnictwa psychologicznego i rodzinnego, usług opiekuńczych i specjalistycznych usług opiekuńczych.
  8. Organizację zajęć rehabilitacyjnych.
  9. Przyjmowanie i delegowanie innych organizacji wolontariuszy.
  10. Współpracę z władzami samorządowymi, rządowymi i organizacjami porządkowymi w zakresie wymienionym w celach fundacji.